rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

21. 9. 2020

skoroj

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Denní teploty 20 až 24°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Pozvánka na výstavu - Stavitel

Mladá Boleslav viz leták

9. 4. 2015 Zobrazit více

Oznámení přerušení dodávky elektřiny

ve čtvrtek 16.4.15 od 7,30hod. - 15hod.

7. 4. 2015 Zobrazit více

Obvodní lékař v Čachovicích v od 7.-10.4.15 NEORDINUJE.

,

2. 4. 2015

Dovolená na obecním úřadě

Oznamujeme dovolenou starostky a hospodářky ve dnech 2.4. a 3.4..

30. 3. 2015

Prodej drůbeže

viz leták

27. 3. 2015 Zobrazit více

Informační leták pro rodiče žáků ZŠ Čachovice

Vážení zákonní zástupci žáků základní školy,

dovolujeme si vás touto cestou informovat o nepříjemných záležitostech, jež se čím dál více ve spojitosti s našimi žáky množí. Zároveň se na vás obracíme s žádostí o pomoc, která je v tomto případě více než nezbytná.

V poslední době čím dál více zaznamenáváme, že vaše děti během volných poledních hodin hromadně navštěvují místní samoobsluhy a utrácí peníze za slané brambůrky a křupky, energetické nápoje, cigarety (nechávají si je kupovat staršími kamarády nebo místními opilci) a další. V okolí obchodu a školy pak vyhazují velké množství odpadků a navíc vším, co je výše zmíněné, poškozují zásadně své zdraví. Bohužel toto není neduh jen starších žáků školy (tj. 8. – 9. třída), ale i mnohem mladších (od 3. třídy výše včetně). Běžně potkáváme i prvostupňové žáky s pytlíky slaných brambůrků a nápoji typu Red Bull, Semtex, Monster a další. V lepším případě vašim dětem hrozí zubní kazy a Diabetes, vysoký krevní tlak, odvodnění, snížená koncentrace, nespavost a další. Mnozí z vás se na nás obracíte o radu ohledně řešení dětské obezity a my se vám snažíme být maximálně nápomocní. Ale víte, za co vaše dítě utrácí kapesné či jiné peníze od babiček apod.?

Volná hodina slouží výhradně ke konzumaci oběda či svačiny a odpočinku před odpoledním vyučováním. Vaše děti mají možnost trávit volnou hodinu ve škole, zřídili jsme pro ně klubovnu, mají možnost využít lavičky kolem školy, zahrát si ping pong aj. Neustále pořádáme preventivní akce: Zdravá abeceda, Zdravá5 – o stravě, proti kouření, sexuální osvětu, drogovou prevenci, prevenci poruch příjmu potravy a další. Soustavně s nimi řešíme slušné chování a vyjadřování. Není však v našich silách ani kompetencích starat se o vaše děti mimo areál školy. Věřte, že se stížnosti čím dál více množí, a doufáme, že i vás toto mrzí a možná ani nevíte, z jakého důvodu má vaše dítě stále větší spotřebu finančních prostředků. Žádáme vás tedy o pomoc ve zmírnění těchto problémů, než celou věc případně převezme k řešení přestupková komise obce.

Kolektiv základní školy
S pozdravem a přáním hezkého dne ing. Monika Nejedlá, ředitelka školy.

Základní škola Čachovice a Mateřská škola Struhy, okres Mladá Boleslav
Komenského 96
294 43 Čachovice

telefon: 326 307 668

26. 3. 2015

Velikonoční dílnička

V sobotu 28.března od 15.00 hodin na obecním úřadě.

26. 3. 2015 Zobrazit více

Odstávka veřejného osvětlení

Oznamujeme několikadenní plánovanou odstávku veřejného osvětlení v lokalitě od Domova pod lípou na konec obce k nem. čp. 125 (Prokopovi). Omlouváme se za případné komplikace. Děkujeme za pochopení.

26. 3. 2015