rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

25. 4. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 23 až 27°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Omezit výpis akcí na

Stránka:

Setkání se starosty městských částí a obcí, letiště v pražských Kbelích

Datum konání:
8. 2. 2016
Typ akce:
Politika - schůze
Místo konání:

8.2.2016 proběhlo setkání se starosty městských částí a obcí na letišti v pražských Kbelích. Hlavním tématem byla informovanost o provozu letecké techniky v dané oblasti, městě, obci.

Stanovisko dopravního letectva

Vzhledem k tomu, že Krajská hygienická stanice SK, obdržela stížnost od nejmenovaného občana naší obce, kde uvádí, že v naší obci probíhají častá cvičení vojenské techniky (zejména výcvik zásahů vrtulníkem) a potýkáme se tak s nadměrným hlukem v blízkosti našich obydlí, směřoval náš dotaz kontrétně k veliteli dopravního letectva.

Tento problém neřešíme jen my, a proto se každým rokem koná informační chůzka na půdě letiště ve Kbelích, kterého se poprvé účastnila i naše obec. V tiskové zprávě a i ve zpravodajství se dočtete pádné důvody těchto cvičení a je tedy na zvážení, zda se touto záležitostí chceme i nadále zabývat. Všichni žijeme v domění, že se jedná o cvičení vojáků, kteří asi nemají, co jiného na práci, než lítat a obtěžovat hlukem okolí. Je zřejmé, že se vždy jedná o důležitý výcvik armádních složek, které by bez řádného výcviku nemohli zachraňovat životy lidí apod. (více v zmiňovaných článcích).

Bohužel si musíme všichni uvědomit, že žijeme na území, které vždy bylo a i bude vojenským územím, kde tato cvičení budou probíhat neustále a o každém výjezdu či cvičení nemůžeme být informováni. Tímto prohlášením se jen můžeme utvrdit, že cvičení jsou legální, nutná, žádoucí.

Prosíme Vás touto cestou, aby Vaše stížnosti, dotazy apod. byly adresovány nejdříve na OÚ, určitě se pokusíme celou záležitost vyřešit v našich kompetencích, abychom zbytečně nezatěžovali nadřízené orgány, které stejně vždy kontaktují nás.

Zobrazit méně

Stránka: